Hakkımızda

Gelecek Adası Eğitim Kurumları

Hakkımızda

Kocaeli’nin önde gelen gen girişimci iş kadını Eğitimci Serpil Yılmaz tarafından 2017 eğitim-öğretim döneminde hizmete açılan Gelecek Adası Eğitim Kurumları bünyesindeki Gelecek Adası Montessori Anaokulu, eğitimde uyguladığı eğitim ve öğretim sistemi ile kendi alanında Kocaeli’nin ilk ve tek okulu konumunda bulunuyor.

Tamamen eğitim amaçlı yapılan ve dizayn edilen üç katlı yeni binada hizmete başlayan Gelecek Adası Montessori Anaokulu’nda, okul öncesi 3-6 yaş arası çocuklara eğitim veriliyor. Montessori eğitimi , İngiliz kültür fine Arts Kids, Yabancı dil eğitim, satranç, Akıl Oyunları, Drama gibi alanlarda en iyi eğitimi  uzman kadrosu, son sistem teknoloji ürünleri ile eğitim verilmekte.

Vizyonumuz

Eğitim-öğretim faaliyetinin her aşamasında, modern araç-gereç ve yöntemlerden yararlanan özenle seçilmiş eğitim kadrosuyla sektörünün öncü ve örnek kurumu olarak; içinde yaşanılan zamanın bütün teknik ve teknolojik gelişmelerini bünyesinde nüfuz ettirip gelecek yüzyılların ihtiyaçlarını da bilerek  hazırlıklarını o doğrultuda yapan, düşüncelerini özgürce ifade edebilen, başkalarının yaşama hakkına saygı gösteren, iletişime açık, birikimli, donanımlı ve derinlikli bireyler yetiştirebilen seçkin bir Türkiye markası olmaktır.

Misyonumuz

Türk Milli Eğitim Temel Kanunu hedef ve ilkeleri çerçevesinde, “Yaşamlarını kazanmakta mahir, eleştirel düşünen, kendisine, ülkesine ve çağına sorumlu, yaşam boyu öğrenen, dürüst, kararlı, üretken, mutlu, güvenli, kendi kültürünü özümsemiş ve farklı kültürlere anlayışlı, ülke geleceğini biçimlendiren gençler yetiştirmek” misyonumuzu oluşturmaktadır.