Kurumsal

Anasayfa » Kurumsal
       Kocaeli'nin önde gelen  iş kadınlarından olan  Eğitimci  Serpil YILMAZ tarafından 2017 Eğitim-Öğretim döneminde hizmete açılan Gelecek Adası Eğitim Kurumları bünyesindeki  Derince Şubesi Gelecek Adası Montessori Anaokulu ve İzmit Alikahya Şubesi Gelecek Adası Anaokulu Koleji, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak M.E.B. müfretadına uygun olarak çocukların psikomotor, duygusal, bilişsel, sosyal ve dil gelişimini Montessori yöntemi ile desteklemekte ve geliştirmektedir. 
 
       Tamamen eğitim amaçlı yapılan ve dizayn edilen şubelerde  hizmet veren Gelecek Adası Montessori Anaokulu ve Gelecek Adası Anaokulu Kolejinde okul öncesi 3-6 yaş arası çocuklara eğitim veriliyor.
 
       Okullarımızda  açık ve kapalı oyun alanları ile birlikte çocuklara keyifle vakit geçirip oyun oynayabilecekleri bir ortam sunulmuştur. Sınıf içlerinde çocukların fiziksel erişimine uygun şekilde tasarlanmış açık raf sisteminde sunulan Montessori materyallerine ulaşması sağlanarak, çocuğa özgürce hareket etme ve çalışma olanağı sağlanmıştır.
 
        Montessori eğitiminin yanısıra okulumuzda İngilizce, Orff/Ritim, Jimnastik, Satranç, Kodlama, Drama ve Bale  dersleriyle öğrencilerin yabancı dil, spor, sanat, zeka, hareket eğitimi desteklemekte olup; her alanda çocukların gelişimini geliştirmektedir.
 
       Okulumuz 2019-2020 eğitim-öğretim yılında MEB ve Sağlık Bakanlığı denetimleri sonrasında Beyaz Bayrak sertifikası almıştır. 
 
        Montessori eğitimi ile çocukların keşif ve merak duygularını destekleyerek, onları kendi kararlarını verebilen, sorumluluk alabilen ve öğrenmekten zevk alan genç bireyler olarak hayata hazırlamak ilk hedefimiz. Deneyimli idarecilerimiz, tecrübeli Montessori eğitmenlerimizle çocukların eğitiminden öğretimine, sağlığından beslenmesine kadar her şeyin Montessori standartlarına ve en önemlisi çocukların doğasına uygun olması için gayret ediyoruz.
 
"Hayatın en önemli dönemi üniversite çalışmaları değil, doğumdan altı yaşa kadar olan süredir. Çünkü bu, bir çocuğun gelecekte olacağı yetişkini inşa ettiği dönemdir. Sadece zeka değil, insanın bütün mümkün becerileri bu dönemde oluşur. Hiçbir yaşta çocuk, zekice bir yardıma, bu dönemde olduğu kadar ihtiyaç duymaz."  Maria MONTESSORİ