İNGİLİZCE

Anasayfa » İNGİLİZCE

Çocuklarda dil gelişimi anne karnında başlayan doğal bir süreçtir. Beyin gelişimleri hızlı ilerleyen çocukların anadil eğitiminin yanı sıra ikinci dil eğitimi de verilmeye başlanabilir. Erken yaşta dil gelişiminin pek çok faydaları olmakla birlikte ilerleyen yaşlarda dil öğreniminin zorlukları göz önüne alındığında eğitimin ne kadar erken başlarsa kalıcılığın o kadar fazla olduğunu söyleyebiliriz.

 
Gelecek Adası Montessori Anaokulunda Yabancı Dil Eğitimi
 
Okulumuzda tam zamanlı İngilizce dil eğitimi verilmektedir. 5 Dil yeterliliğine sahip İngilizce Öğretmenimiz ile sabah ve öğleden sonra olmak üzere İngilizce dersi programımızda yer almaktadır.  Engish Kids Academy işbirli ile de sınıf öğretmenlerimize İngilizce'yi çocuklarına nasıl öğreteceklerine dair yoğun ve kapsamlı eğitimler verilerek,  İngilizceyi bir ders değil, çocukların hayatlarının çok önemli bir parçası olmasını amaçlıyoruz. Çocukların İngilizceyi hayatlarının önemli bir parçası olarak görebilmeleri için de okuldaki herkesin çocuklarla İngilizce konuşabilmesi gerektiğini düşünüyoruz.
 
 
Çocuklar yabancı dil eğitimine ne zaman başlamalı?
 
Çocuklara yabancı dili eğitimi vermenin belirli bir yaşı yoktur. Ancak yabancı dil eğitimine 3 yaşından önce başlanması dilin öğrenilmesini kolaylaştırıyor. Genellikle bir dilin etkin bir şekilde kullanımı 4 yaş itibariyle mümkün oluyor ancak 3 yaş öncesi çocuklar bir yabancı dile ne kadar fazla maruz kalırlarsa bu dili konuşmaları o kadar hızlı oluyor.
 
 
Öğrenme şekilleri neden önemli!
 
Erken yaşta dil eğitimine başlayan çocuklar da öğrenme şekli önemlidir çünkü bunu bir ders gibi algılayarak sıkı tutulmaya çalışan çocuklar yabancı dilden sıkılarak uzaklaşmaya başlayabilirler. Çocuklara yabancı dil öğretmenin en iyi yolu oyun ile öğretmektir. Çocuğun hayatı oyun üzerine kurulu olduğu için çocukla iletişim oyun ile olur. Oyunla birlikte, eğitim sürecinde ne kadar çok duyusuna hitap edilirse öğrenmek o kadar kolay ve kalıcı olur.
Erken Yaşta Yabancı Dilin Faydaları
Teknoloji çağında geleceğin yetkinliklerine ayak uydurmak ve başarıyı yakalamak için ikinci bir dil her yaştan bireye gerekiyor. Yabancı dil ile yapabileceklerimizin başında eğitim geliyor. Bu durumda sosyo-kültürel yaşama ayak uydurmak için yabancı dil eğitime yönelmek doğru bir adım oluyor.
 
Erken dönem yabancı dil eğitimi;
 
-Zihinsel ve bilişsel gelişime destek oluyor.
 
-Dil gelişimini destekliyor.
 
-Hafızayı güçlendiriyor.
 
-Dikkati arttırıyor.
 
-Sosyalleşmeyi arttırıyor.
 
-Kendine güveni arttırıyor.
 
-Öğrenmeyi kolaylaştırıyor.
 
-Akademik başarıyı arttırıyor.
 
-Ve daha sayabileceğimiz pek çok faydasıya birlikte kalıcılığı da arttırıyor.
 
 
 
Çocuğun yabancı dil eğitiminde anne babalar genel olarak nelere dikkat etmeliler?
 
-Çocuğa yaşına uygun dil eğitimini verin.
-Oyunlarla dil öğretimine geçin.
-Olayı bir ders gibi görmeyin ve asla ders gibi çalıştırmayın.
-Bir dil konuşularak öğrenildiği için konuşurken yanlışlar yapılacağını da unutmayın.
-Küçük öykü kitaplarıyla ve mobil uygulamalarla dil gelişimine destek verin.
 
. Dil yavaş yavaş öğrenilir ve  dil belleğine kaydedilir. Bir anda öğrendiklerinin size geri dönmesini beklemeyin